Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Lista/ Këta janë 39 kandidatët për deputetë të PD nga qarku i Shkodrës, mes tyre dhe Voltana Ademi

Lista/ Këta janë 39 kandidatët për deputetë të PD

Të mërkurën demokratët e Shkodrës do të votojnë kandidatët e pavarur të propozuar nga Anëtarësia e PD-së. Ata e kaluan fazën e parë të përzgjedhjes dhe u verifikuan nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Më poshtë lista me kandidatët për qarkun e Shkodrës, mes tyre edhe Voltana Ademi.

-Dega Shkodër

1.ARBEN GJURAJ

2.ARTAN HAXHI

3.BARDH SPAHIA

4.BASHKIM RROJI

5.BENARDETA SYKU

6.BLENDI GJYLBEGAJ

7.EMILJANO PJETRI

8.FLORIAN BJANKU

9.GRETA BARDELI

1.HELGA SALLAKU

11.HELIDON BUSHATI

12.IMELDI SOKOLI

13.IZMIRA ULQINAKU

14.LEDINA MANDIJA

15.LORENC LUKA

16.MARK RUPA

17.NDOC ASHTA

18.NESTI KIRI

19.NEVILA BUSHATI

20.RAMIZ ÇOBAJ

21.ROMEO GURAKUQI

22.VOLTANA ADEMI

23.XHEMAL BUSHATI

-Dega Vau i Dejës

1. GJOK ULDEDAJ

2. MARIN TUKAJ

3. PJETER LLESHI

4. ZEF HILA

-Dega Malësi e Madhe

1. ALDO GEGA

2. AUREL MARKAJ

3. ERMIRA COBAJ

4. FATBARDH ZEKAJ

5. RAMADAN LIKA

-Dega Pukë

1. ANTONETA ZAJA

2. GEZIM VATA

3. HIL KOLA

4. LODOVIK HASANI

5. NDOC FASLIA

6. PREL GJONI

7. RROK DODA./K.C/dritare.net