Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Lista e plotë e fituesve në BRIT Awards 2021!

Lista e plotë e fituesve në BRIT Awards 2021!

Ceremonia e ndarjes së çmimeve të muzikës britanike, “Brit Awards 2021” është mbajtur një natë më parë.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ishte nominuar në tri kategori dhe prej tyre arriti të merrte çmimet “Këngëtarja më e mirë” dhe “Albumi më i mirë” për albumin e saj “Future Nostalgia”.

Lista e plotë e fituesve në BRIT Awards 2021!

Taylor Swift mori çmimin “Ikona Globale”, Haim u nderua me çmimin e grupit ndërkombëtar më të mirë.

Lista e plotë e fituesve në BRIT Awards 2021!

Lista e plotë e fituesve:

Kënga më e mirë britanike (Mbështetur nga Capital FM)
220 Kid & Gracey, “Don’t Need Love”
Aitch & AJ Tracey featuring Tay Keith, “Rain”
Dua Lipa, “Physical”
Harry Styles, “Watermelon Sugar”
Headie One featuring AJ Tracey & Stormzy, “Ain’t It Different”
J Corry featuring Mnek, “Head and Heart”
Nathan Dawe featuring KSI, “Lighter”
Regard & Raye, “Secrets”
Simba featuring DTG, “Rover”
Young T & Bugsey featuring Heady One, “Don’t Rush”

Albumi më i mirë i vitit
Arlo Parks, Collapsed in Sunbeams
Celeste, Not Your Muse
Dua Lipa, Future Nostalgia
J Hus, Big Conspiracy
Jessie Ware, What’s Your Pleasure

Artistja më e mirë femër e vitit
Arlo Parks
Celeste
Dua Lipa
Jessie Ware
Lianne LaHavas

Grupi më i mirë britanik
Bicep
Biffy Clyro
Little Mix
The 1975
Young T & Bugsey

Artisti më i mirë mashkull i vitit
AJ Tracey
Headie One
J Hus
Joel Corry
Yungblud

Ylli i ri në rritje
Griff
Pa Salieu
Rina Sawayama

Artisti depërtues i vitit
Arlo Parks
Bicep
Celeste
Joel Corry
Young T & Bugsey

Artistja femër ndërkombëtare më e mirë
Ariana Grande
Billie Eilish
Cardi B
Miley Cyrus
Taylor Swift

Artisti më i mirë mashkull ndërkombëtar
Bruce Springsteen
Burna Boy
Childish Gambino
Tame Impala
The Weeknd

Grupi më i mirë ndërkombëtar
BTS
Fontaines D.C.
Foo Fighters
Haim
Run the Jewels/dritare.net