Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Lirohet nga burgu McGonigal!

Lirohet nga burgu McGonigal!

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal u deklarua i pafajshëm sot për akuzat për deklarata të rreme dhe fshehje të 225,000 dollarëve në pagesa sekrete që dyshohet se kishte marrë nga një ish-operativ i inteligjencës shqiptare, i cili gjithashtu ishte një informator i FBI-së.

Charles McGonigal, 54 vjeç, të cilit dikur iu besuan disa prej sekreteve më të ndjeshme të vendit, u deklarua i pafajshëm. Ai u lejua të qëndronte i lirë me urdhër që të dorëzonte pasaportat e tij.

Ish-zyrtari i FBI-së ra dakord për kushtet për lirinë e tij. Seancat e tij të ardhshme gjyqësore janë caktuar për 24 shkurt në gjykatën DC dhe 1 shkurt në Nju Jork./L.F-dritare.net