Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Lajm i mirë i fansave të Prison Break/ Seria pritet të rikthehet!

Lajm i mirë i fansave të Prison Break/ Seria pritet të rikthehet!

Seria e njohur televizive, Preison Break, një ndër më të ndjekurat në histori, pritet që të kthehet në një sezon të 6 të tij.

Këtë gjë e ka konfirmuar Dominic Purcell, në një postim në twitter.

Prison Break u zhvillua për pesë sezone me katër transmetimet e para midis 2005 dhe 2009, para se të ringjallej në 2017 për një tjetër shfaqje.

Drama e ashpër ku luante Wentworth Miller si Michael Scofield, ndërsa Dominic luante vëllain e tij Lincoln Burrows, dhe shfaqja u përqendrua në planin e Michael për të ndihmuar Lincoln të shpëtonte nga burgu pasi ai u dënua me vdekje për një krim që nuk e bëri.

Lajm i mirë i fansave të Prison Break/ Seria pritet të rikthehet!

Sezoni pesë ishte një vazhdim i vendosur shtatë vjet pas shfaqjes origjinale, dhe pa Michael që u kthye nga të vdekurit, ndërsa luftonte për të marrë identitetin e tij dhe për të marrë Poseidon, personin përgjegjës për zhdukjen e tij.

Seriali përfundoi me Michael që refuzoi të bashkohej me CIA në mënyrë që ai të mund të bënte një jetë normale me gruan e tij Sara (Sarah Wayne Callies) dhe djalin e tyre Mike.

Pavarësisht postimit të Dominic, CEO i Fox Entertainment Charlie Collier rrëzoi shpresat për një sezon të gjashtë në gusht 2019, pasi ai tha se kanali nuk kishte 'plan' për ta arritur atë.

Lajm i mirë i fansave të Prison Break/ Seria pritet të rikthehet!

Ai shpjegoi: 'Nuk ka asnjë plan tani për të ringjallur Prison Break ose ndonjë nga ekskluzivitetet e tjera, por kur krijuesit vijnë me një histori që ata mendojnë se është koha e duhur për të treguar, ne jemi kaq të gatshëm ta dëgjojmë sepse ato janë disa ekskluzivitete të cilat unë jam aq krenare dhe ndihem kaq me fat saqë janë në ekipin tonë ".

Gjithsesi pritet një reagim dhe konfirmim shpresëplotë për një sezon të gjatë të serialit./ I.M-Dritare.net

Lajm i mirë i fansave të Prison Break/ Seria pritet të rikthehet!Lajm i mirë i fansave të Prison Break/ Seria pritet të rikthehet!