Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kryeministri i Bullgarisë me koronavirus

Kryeministri i Bullgarisë me koronavirus

Kryeministri Bullgar Bojko Borissov tha të dielën se ai ishte testuar pozitiv me koronavirus pasi bëri dy teste.

Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në Facebook, Borissov tha se do të qëndronte në shtëpi për trajtim siç rekomandohet nga mjekët e tij.

Borissov dhe tre ministrat e kabinetit u izoluan të premten pas kontaktit me një person nga kabineti që ishte testuar mek koronavirus.

Në Bullagari deri më tani janë shënuar 37,562 raste, me 1,084 viktima./ I.M-Dritare.net