Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kryemadhi ndryshon qëndrim për maskën: Ma mblodhi partia, askush tjetër!

Kryemadhi ndryshon qëndrim për maskën: Ma mblodhi partia, askush

Teksa ka marrë pjesë në procesin zgjedhor brenda partisë që drejton, Monika Kryemadhi, u shfaq me maskë. E pyetur nga gazetarët në lidhje me këtë, ajo u shpreh se maska duhet mbajtur në ambientet të mbyllura, por jo sepse është një urdhër, por sepse njerëzit besojnë që i mbron.

"Ma mblodhi partia dhe jo dikush tjetër . Unë përsëri vazhdoj të mendoj që maska mbahet në ambiente të mbyllura, ta mbajnë se besojnë dhe jo se i kërcënojnë", u shpreh Kryemadhi.

Kryetarja e LSI-së, është gjobitur dy herë nga policia, pasi ka thyer rregullat e vendosura në kuadër të pandemisë së kovid, duke mos mbajtur maskë. /L.F-dritare.net