Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

KQZ: Berisha përjashtohet nga koalicioni me Metën!

KQZ: Berisha përjashtohet nga koalicioni me Metën!

Komisioneri i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi vendosi regjistrimin e koalicionin të Partisë së Lirisë vetëm me Partinë Demokristiane të Nard Ndokës dhe Partinë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut të Vangjel Dules. Futja e Partisë Demokratike me kryetar Sali Berishën është konsideruar e paligjshme, ndaj edhe nuk mund të ketë PD në koalicion. Sipas Celibashit, PD-ja nuk ka shprehur vullnet për t’u bërë pjesë e këtij koalicioni dhe si e tillë, sigla PD e Berishës nuk mund të jetë pjesë e koalicionit “Bashkë fitojmë”./M.T/dritare.net