Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kosovë/ 3 viktima dhe 48 raste të reja me covid-19

Kosovë/ 3 viktima dhe 48 raste të reja me covid-19

Në Kosovë janë shënuar 3 viktima, dhe 48 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se viktimat u regjistruan në Prizren, Gjakovë dhe Gjilan, ndërsa rastet e reja rezultuan nga testimi i 645 mostrave.

Instituti po ashtu raportoi janë shëruar 142 persona/

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë arrin në 15,520.

Prej tyre, 625 pacientë kanë vdekur dhe 13,420 janë shëruar.

Numri i rasteve aktive në Kosovë aktualisht është 1,475./I.M-Dritare.net