Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Koronavirusi/ Bundesliga merr vendimin përfundimtar!

Koronavirusi/ Bundesliga merr vendimin përfundimtar!

Koronavirusi i ri, COVID-19, vijon të përhapet në botë, ndërsa çdo kapionat kombëtar dhe ndërkombëtar i futbollit është pezulluar, dhe disa ishin paraprë të nisnin me 3 prill.

Por, Bundesliga gjermane, duke parë situatën që nuk po përmirësohet, ka vendosur që të shtyjë përsëri nisjen duke vendosur një afat të paktën 30 prillin.

Nëse situata vijon të jetë e njëjtë, atëherë përsëri do të ketë një vendim tjetër për shtyrjen e kampionatit gjerman./ I.M-Dritare.net