Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Koronavirusi/ BE jep miliona euro për Ballkanin, ja sa merr Shqipëria!

Koronavirusi/ BE jep miliona euro për Ballkanin, ja sa merr Shqipëria!

Komisioni Evropian ka miratuar një paketë ndihme për 8 vende, disa prej të cilave nga Ballkani Perëndimor, si ndihmë ndaj këtyre vendeve për të përballuar krizën e shkaktuar nga koronavirusi.

Vendi ynë do të prfitojë 180 milionë euro, Kosova 100 milionë, Maqedonia e Veriut 160 milionë, dhe Mali i Zi 60 milionë euro.

Paketa synon të mbështesë procesin e zgjerimit për vendet që synojnë të bëhen pjesë e Unionit./ I.M-Dritare.net

Koronavirusi/ BE jep miliona euro për Ballkanin, ja sa merr Shqipëria!