Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Konfirmohet rasti i tretë me koronavirus në redaksinë e CNN, gazetari i njohur rezulton pozitiv

Konfirmohet rasti i tretë me koronavirus në redaksinë e CNN,

Gazetari dhe prezantuesi i njohur në CNN, Chris Cuomo, ka thënë të martën se është diagnostikuar me koronavirusin e ri COVID-19.

Ai është në gjendje të mirë, ndërsa ka njoftuar se nuk do ta ndërpresë programin e tij, do ditë në orën 21:00 “Cuomo Prime Time”

"Në këto periudha të vështira që duket se bëhen më të vështira dhe të ndërlikuara gjatë ditës, thjesht zbulova se jam pozitiv për koronavirusin," shkroi Cuomo në një mesazh në Twitter.

"Unë kam qenë i ekspozuar ndaj njerëzve ditët e fundit që më pas kanë testuar pozitiv dhe kam pasur ethe, të dridhura dhe gulçim",- ka shkruar ai. "Shpresoj se nuk kam infektuar fëmijët e Cristinës. Kjo do të më bënte të ndjehem më keq se kjo sëmundje!"

Konfirmohet rasti i tretë me koronavirus në redaksinë e CNN,

Të premten Cuomo ka qenë në zyrat e CNN në Nju Jork,

Cuomo tha të martën se ai është karantinuar në bodrumin tim dhe do të bëjë emisionet nga aty.

Ky është rasti i tretë i koronavirusit që përfshin redaksinë e CNN në Neë York City. Punonjësit u njoftuan për një rast tjetër në mes të marsit./ I.M-Dritare.net