Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Komisionari i BE: Shqipëria gati për konferencën e parë ndërqeveritare

Komisionari i BE: Shqipëria gati për konferencën e parë

Komisioni për Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh sot se, Shqipëria ka dhënë rezultate në Reformën në Drejtësi dhe zbatimin e ligjit. Varhelyi tha se, Shqipëria është gati për konferencën e parë ndërqeveritare.

“Shqipëria ka dhënë rezultate për Reformën nw Drejtësi dhe zbatimin e ligjit. Vettingu po ecën fuqishëm. Me plotësimin e Gjykatës Kushtetuese dhe atë të Lartë, kemi arritur aty ku duhet. Gjithçka është përmbushur dhe jemi gati për konferencën e pare ndërqeveritare.”,- tha komisionari./K.C/dritare.net