Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Këngëtarja shqiptare Ava Max do të performojë në MTV, por kjo nuk është e gjitha

Këngëtarja shqiptare Ava Max do të performojë në MTV,

Më 31 gusht organizohet ceremonia e “MTV Music Awards”, një nga të pakta evente që nuk është anuluar nga korinavirusi.

Në ceremoninë prestigjioze, këtë vit përforcon një tjetër artiste shqiptare. Është Ava Max, artistja e cila është në mesin e yjeve që do të këndojnë këtë vit në MTV.

Krahas performancës, këngëtarja është bërë këtë vit shqiptarja e parë e nominuar në këtë ngjarje, në kategorinë “Artisti depërtues i vitit”.

Yjet tjera që do performojnë përveç Ava Max janë Big Sean, Camila Cabello, Shaën Mendes, J Balvin dhe Miley Cyrus.

Gjithashtu teksa jep lajmin, Ava Max shkruan “Kjo është një çmenduri”./ R.P-Dritare.net

Këngëtarja shqiptare Ava Max do të performojë në MTV,Këngëtarja shqiptare Ava Max do të performojë në MTV,Këngëtarja shqiptare Ava Max do të performojë në MTV,