Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kapet një çakall në shkallët e Operas në Tiranë!

Kapet një çakall në shkallët e Operas në Tiranë!

Një çakall është kapur pranë zonës së Teatrit të Operas dhe Baletit, në Tiranë.

Mësohet se çakalli është kapur nga disa qytetarë që po pinin kafe pranë zonës, ndërsa momentalisht është vendosur në një kafaz nga punonjës të Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacioneve.

Ende nuk dihet se si ka mbërritur në kryeqytet, ky lloj gjitari, më i vogël se ujku./M.K-dritare.net