Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do sjellin reshje shiu në të gjithë territorin. Në zonat e thella malore reshjet do jenë në formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga -5 gradë celsius deri në 4 gradë celsius, në zonat e ulëta nga 1 radë celsius deri në 11 gadë celsius, dhe në zonat bregdetare nga 5 gradë celsius deri në 11 gradë celsius./E.B-dritare.net