Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja cili nga banorët e BBVip humbi ndjekësit në rrjet!

Ja cili nga banorët e BBVip humbi ndjekësit në rrjet!

Banorët e shtëpisë së Big Brother Vip janë personazhe të njohur me shumë ndjekës në rrjete sociale, por futja e tyre në BBVip i ka rritur edhe më tepër ndjekësit. Eksperti i IT u shpreh se në rrjet ulje të shifrave të ndjekësve ka shënuar vetëm një nga banorët e Big Brother, Kejvina. Dalja e saj nga BBVip duket se ka sjellë dhe mospëlqimin e ndjekësve.

“Duke parë edhe Tik Tokun trend ii ndjekjes së Big Brother nis që nga moshat e reja. Rritjen e ndjekësave e kanë pasur shumë personazhe, kryesisht në Instagram. Por ashtu si ka pasur konkurent që kanë gjeneruar ndjekës ka pasur edhe nga ata që kanë humbur të tillë, siç është Kejvina. Për shkak të debateve dhe ecurisë së lojës ajo ka humbur ndjekësa në rrjet.”,tha Duleviç./M.T/dritare.net