Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Itali/ Për t’i shpëtuar dhunës së bashkëshortit, e reja shqiptare hidhet nga dritarja!

Itali/ Për t’i shpëtuar dhunës së bashkëshortit,

Për t’i shpëtuar partnerit që po e rrihte, ajo u hodh nga dritarja e banesës së tyre në katin e dytë. Nëna e re shqiptare është gjallë, por në gjendje shumë të rëndë, e transportuar në Maggiore. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në rrugën Zanardi, ku jeton çifti. Natën që ndodhi ngjarja, pari mes çiftit një debat të furishëm. 40- vjeçari po ashtu nga Shqipëria, akuzoi partneren se e ka tradhtuar.

Shuplaka dhe grushte derisa ajo, në një përpjekje ekstreme për t'i shpëtuar asaj dhune, vrapoi drejt dritares, duke u hedhur poshtë. Në një çast, të thirrur nga fqinjët që kishin dëgjuar britmat e dëshpëruara, ambulanca dhe pesë makina të policisë mbërritën në rrugën Zanardi./l.F-dritare.net