Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ishte në kërkìm, ish-kreu i Qarkut Kukës i nxjèrr àrmën policìsë

Ishte në kërkìm, ish-kreu i Qarkut Kukës i nxjèrr

Ish-kreu i Qarkut Kukës Abedin Oruçi, është përplàsur sot me policinë. Mësohet se pas një përplàsjeje fizìke, Oruçi ka nxjerrë àrmën të qëllojè, por policì ia hoqì nga dora. Ai ka qenë i shpàllur në kërkìm nga policià për vepràt penalà “Kundërshtìmi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, ” Kànosja për shkak të detyrës” si dhe “Ndërtim pa leje”./L.F-dritare.net