Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Identifikohet shoferi që shkaktoi aksidentin tragjik në Vjosë!

Identifikohet shoferi që shkaktoi aksidentin tragjik në Vjosë!

Edison Bregaj është shoferi që shkaktoi aksidentin tragjik sot në Këlcyrë. Policia e Gjirokastrës njoftoi se Bregaj, i cili gjithashtu humbi jetën nga aksidenti, kishte marrë me qira mjetin Benz në Shkodër nga shtetasi me iniciale A. Gj, 26 vjeç.

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në Komisariat, shtetasin A. Gj., për ta marrë në pyetje për rastin.

“Në vijim të informacionit paraparak të dhënë për aksidentin e ndodhur në aksin rrugor “Këlcyrë-Përmet”, në afërsi të fshatit Kuqar, si pasojë e të cilit humbën jetën 8 shtetas (drejtuesi i automjetit dhe 7 shtetas që dyshohet se janë nga Vendet e Treta), ju informojmë se nga verifikimet e kryera dyshohet se drejtuesi i këtij automjeti është shtetasi E. B., 24 vjeç, banues në Shkodër.

Gjithashtu, nga verifikimet e kryera rezulton se automjeti tip "Benz" që drejtonte shtetasi E. B. është marrë me qira në qytetin e Shkodrës, nga shtetasi A. Gj., 26 vjeç.

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në Komisariat, shtetasin A. Gj., për ta marrë në pyetje për rastin.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes”, njofton policia./L.F-dritare.net