Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Holanda mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE!

Holanda mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE!

Holanda duket se ka ndryshuar qëndrim lidhur me hapjen e negociatave për Shqipërinë me Bashkimin Evropian.

Mediet holandeze raportojnë ditën e sotme se Parlamenti i Holandës mbështet nisjen e bisedimeve, duke cituar se “Shqipëria ka bërë përparim të mjaftueshëm për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian”.

Sipas disa prej politikanëve, që kanë qenë më kundër integrimit të Shqipërisë, tashmë “Është bërë përparim në fusha të tilla si sundimi i ligjit dhe lufta ndaj korrupsionit”, sipas medieve holandeze./dritare.net