Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut-mjekëve: Ju lutem, ejani na ndihmoni!

Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut-mjekëve: Ju lutem, ejani na

Nju Jorku është epiqendra e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara.

Numri i të infektuarve në Nju Jork ka arritur në 66.497 persona, ku 1,218 persona kanë vdekur sot, nga 965 të dielën.

Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut Andrew Cuomo u është drejtuar me një lutje të gjithë punonjësve të sistemit shëndetësor, për të shkuar dhe për të shërbyer në qytet.

“Nëse nuk keni një krizë të kujdesit shëndetësor në komunitetin tuaj, ju lutemi ejani në Nju Jork dhe na ndihmoni tani. Ne kemi nevojë për lehtësim,” thotë Cuomo, duke shtuar se “Dhe ne do t’ua kthejmë nderin”./ I.M-Dritare.net