Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Greqia ndryshon përsëri rregullat: Nga Kakavija mund të udhëtojnë vetëm 750 persona në ditë!

Greqia ndryshon përsëri rregullat: Nga Kakavija mund të

Sitata e koronavirusit ka bërë që Greqia të ndërrojë përsëri vendimin në lidhje me kufijtë.

Sipas rregullave të reja, në territorin grek nga pika kufitare e Kakavijës, do të lejohen që të hyjnë vetëm 750 persona në ditë.

Gjithashtu qytetarët që do të hyjnë në Greqi nga pikat tokësore duhet të kenë bërë testin për COVID në 72 orët e fundit në vendet nga vijnë, dhe ata duhet të jenë “negative” që të mund të futen në Greqi./ I.M-Dritare.net