Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gërdeci, GJKKO shtyn seancën për Fatmir Mediun dhe 4 dëshmitarët!

Gërdeci, GJKKO shtyn seancën për Fatmir Mediun dhe 4

GJKKO ka shtyrë sot seancën për ish-ministrin Fatmir Mediu, lidhur me Gërdecin.

Mësohet se shkak për shtyrjen e gjyqit është bërë mungesa e gjyqtares Irena Gjoka. Sot ishte parashikuar marrja në pyetje e 4 dëshmitarëve, mes tyre Dritan Minxolli, ish-drejtor i fabrikës së Gërdecit dhe ish-ushtarakut Sokol Ngjeçi.

Seanca e radhës është caktuar më 6 mars./M.K-dritare.net