Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gazetari publikon mesazhin me Emanuela Dacin: Nuk jam ajo që më quani ju, jam robëreshë e Allahut

Gazetari publikon mesazhin me Emanuela Dacin: Nuk jam ajo që më quani

Emanuela Daci mendohet se është pikërisht ajo vajza nga Shqipëria, që ndodhet në kampin Al-Hol, dhe po punon për radikalizimin e vajzave e grave të tjera shqiptare.

Ajo është bashkëshortja e Almir Dacit, i vrarë në Siri.

Në komunikimin me gazetarin Jul Kasapi ajo shprehet se nuk quhet Emanuela dhe se është robëreshë e Allahut.

Ndërkohë lidhur me rastin e Eva Dumanit, gazetari, tha se ajo ishte e frikësuar, ndaj nuk ka dashur të kthehet.

“Eva është mjaft e frikësuar, është e frikësuar nga ushtarët kurdë. Eva Dumani ishte vajza që më ka dalë mua dhe më ka çuar tek shqiptarët. Gjithë shqiptarët janë të frikësuar nga ushtarët kurdë”, u shpreh Kasapi./ I.M-Dritare.net

Gazetari publikon mesazhin me Emanuela Dacin: Nuk jam ajo që më quani