Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gazetari: Enver Hoxha edhe i vdekur i mund këta langaraqë të tipit si Agron Tufa

Gazetari: Enver Hoxha edhe i vdekur i mund këta langaraqë të

Gazetari Habjon Hasani përmes një statusi në rrjetet sociale, ka akuzuar anti-komunistët, që përdorin kauzën e tyre për interesa personale.

Hasani merr shembullin e Agron Tufës, i cili sipas Hasanit, ka gënjyer për të marrë azil në Zvicër.

“Ish-drejtori i Institutit Politik te ish-te përndjekurve Agron Tufa aplikoi per azil ne Zvicer duke pretenduar se jeta e tij ishte ne rrezik pas vrasjes (sipas tij) nga Sigurimi i Shtetit te Haxhi Baçinozit para dy vitesh.

Gazetari: Enver Hoxha edhe i vdekur i mund këta langaraqë të

Vetem se ka nje problem, fierakun Haxhi Baçinozi e vrau shoku i ngushte per nje borxh qe dyshohet se u krijua nga trafikimi i kanabisit.

Perdorimi i kesaj vrasje ordinere nga kreu i ish-te perndjekurve eshte damke turpi, sharlatanizem kolosal dhe prova e gjalle se Enver Hoxha dhe i vdekur arrin ta munde kete kategori langaraqesh qe gjoja lufton per parime”, shkruan ai./ I.M-Dritare.net