Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Garda kontroll të imtësishëm, opozita: Gati të na heqin dhe brekët!

Garda kontroll të imtësishëm, opozita: Gati të na heqin dhe

Deputetët demokratë janë përplasur me Gardën pak para nisjes së seancës, pasi kjo e fundit ka marrë urdhër për kontroll të personave që hyjnë në Kuvend.

Kontrolli i imtësishëm i Gardës për deputetët, ka revoltuar opozitarët, ku deputeti Asllan Dogjani ka refuzuar që t’ia heqin xhaketën

“Mos iu hiqni rripin e pantallonave dhe xhaketat deputetëve. Kur ka vepruar ndonjëherë Parlamenti me 100 gardistë tek dera”, është shprehur Dogjani.

Po ashtu edhe deputeti Flamur Noka ka ironizuar kontrollin e Gardës duke thënë: Kontrolloje këtë! Janë gati për të heq dhe brekët këta./M.K-dritare.net