Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto skandale nga Kosova/ Vajza i mban serumin nënës në shtrat, njerëzit me koronavirus trajtohen në oborr!

Foto skandale nga Kosova/ Vajza i mban serumin nënës në shtrat,

Kosova po përballet me një situatë të rëndë të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, ndë3rsa numri i vdekjeve dhe i të infektiarve është alarmant.

Disa foto të publikuara nga mediat e Kosovës, shihen se kushtet në spitale janë skandaloze.

Foto skandale nga Kosova/ Vajza i mban serumin nënës në shtrat,

Mediat e Kosovës shkruajnë se janë pamje që tregojnë kushtet skandaloze nga Klinika e Pulmologjisë të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) në Prishtinë, ku shihet një vajzë teksa i mban serumin nënës së saj . Vajza shihet teksa ka hipur mbi krevatin e nënës dhe i mban serumin, duke rrezikuar edhe veten nga infektimi.

Foto skandale nga Kosova/ Vajza i mban serumin nënës në shtrat,

Nga ana tjetër, fotot që vijnë nga spitali i Pejës janë skandaloze, dhe aty shihen se njerëzit po trajtohen në oborret e spitalit./ I.M-Dritare.net

Foto skandale nga Kosova/ Vajza i mban serumin nënës në shtrat,