Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Nga Bleona Mata te Julian Çela, fëmijët shqiptarë të zhdukur prej vitesh që kërkohen me shpresë!

Foto/ Nga Bleona Mata te Julian Çela, fëmijët shqiptarë

Sot është Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve të Zhdukur. Edhe këtë vit, familjet në mbarë botën, përfshirë Shqipërinë nuk janë bashkuar me fëmijët e tyre, adresa e të cilëve nuk dihet.

Në portalin botëror Global Missing Children’s Network janë shfaqur mes të tjerave, edhe rastet e 3 fëmijëve shqiptarë të humbur, Julian Cela, Bleona Mata e Mateo Bejaj.

Foto/ Nga Bleona Mata te Julian Çela, fëmijët shqiptarë

“Bleona është zhdukur nga fshati Zapod, Kukës që në datën 22 maj 2010. Policia ka zhvilluar kërkime deri tani por pa sukses. Bleona në krahun e djathte të mjekrës ka një shenjë djegie prej 2 cm.”, shkruan portali për rastin e Bleonës.

Edhe Julian Cela, i cili këtë vit do të mbushë 18 vjeç dhe është zhdukur më 30 nëntor 2012 në rrethana ende të panjohura. Matteo Bejaj rezulton i zhdukur që nga 16 korriku i vitit 2011 nga fshati Fitore në Vlorë./K.C/dritare.net

Foto/ Nga Bleona Mata te Julian Çela, fëmijët shqiptarë