Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Makina merr përpara këmbësorët, 2 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, në Gjermani

Foto/ Makina merr përpara këmbësorët, 2 të vdekur dhe

Të paktën dy persona kanë vdekur dhe disa të tjerë u plagosën pasi një makinë mori para këmbësorët në qytetin e Trierit në Gjermani. Policia thotë se shoferi, një 51-vjeçar është arrestuar.

Foto/ Makina merr përpara këmbësorët, 2 të vdekur dhe

Kryebashkiaku i qytetit e përshkroi skenën si të tmerrshme dhe tha se mes viktimave ishte edhe një vajzë. Rrethanat e aksidentit nuk janë ende të qarta. Policia u ka thënë njerëzve të shmangin zonën, afër portës Porta Nigra të qytetit.

Foto/ Makina merr përpara këmbësorët, 2 të vdekur dhe

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë furgonë policie dhe automjete të tjera emergjence të parkuara në një rrugë të gjerë tregtare. Zona tashmë është rrethuar./K.C/dritare.net