Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/Ky është 37-vjeçari i vrarë në Sukth!

Foto/Ky është 37-vjeçari i vrarë në Sukth!

Një atentat është regjistruar rreth 30 min pas mesnatës në Katund Sukth të Durrësit. Fatjon Dervishi, personi që shihni në foton e mëposhtme, është vrarë me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar.

Ai ndodhej në automjet bashkë me një shokun e tij, i cili ka dhënë dëshminë paraprake përpara grupit hetimor.

Grupi hetimor dyshon se autorët i kanë mbajtur dy miqtë nën survejim dhe kanë qëlluar me breshëri plumbash me automatik, në momentin kur viktima ka ngadalësuar shpejtësinë për shkak të rrugës së amortizuar./dritare.net

Foto/Ky është 37-vjeçari i vrarë në Sukth!