Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Ja ku do të jetë takimi i radhës i Ramës me emigrantët shqiptarë!

Foto/ Ja ku do të jetë takimi i radhës i Ramës me

26 maj do të mbahet takimi i radhës i kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë.

Rama do të takohet me emigrantët që punojnë dhe jetojnë në Itali, ndërsa tubimi do të mbahet në Milano. Vendtakimi është konfirmuar nga ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali.

“Një ftesë për ata ndër ju që janë në Milano për ta reflektuar bashkë këtë moment të veçantë krenarie për të gjithë shqiptarët e Italisë”, shkruan Spiropali./M.K-dritare.net

Foto/ Ja ku do të jetë takimi i radhës i Ramës me