Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Fálsifikonin testet e kòvidit për të kaluar në BE/ Árrestohen katër persona!

Fálsifikonin testet e kòvidit për të kaluar në BE/

Autoritetet pòlìcore të Tiranës kanë vënë në prànga katër persona, me aktivitet tregtar biznes privat në fushën e agjencive të udhëtimit. Sipas njoftimit të policisë, personat në fjalë kanë falsifikuar formularët e testeve të Còvìd-19, për të mundësuar garancinë e udhëtimeve në vende të ndryshme të BE-së, në këmbim të 600 eurove për person. Operacioni “Shtegtimi” ka bërë të mundur arrestimin e katër shtetasve, përkatësisht E.V, 34 vjeç, G.K, 44 vjeçe, K.Ç, 32 vjeçe dhe P.C, 37 vjeç./M.M-dritare.net