Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Flet nëna e Hueyda El Saied: Kur të vdes fëmija, të vdes shpirti!

Flet nëna e Hueyda El Saied: Kur të vdes fëmija, të vdes

Familjarët e artistes Hueyda El Saied folën për herë të parë publikish, që pas ndarjes së saj nga jeta.

7 muaj nga humbja e artistes së ndjerë Hueyda El Saied, në studion e Rudina Magjistarit ishte bashkëshorti i saj, Thierry Grosjean me djalin Gabriel, si dhe nëna e saj Diana Çoku.

Flet nëna e Hueyda El Saied: Kur të vdes fëmija, të vdes

“Ndihem shumë keq, nuk kam fjalë. Kur të vdes fëmija, të vdes edhe shpirti bashkë. Por duhet të bëhem e fortë, sepse kam Gabrielin dhe Tierry-n”.

Ndërsa bashkëshorti Thierry Grosjean, tregon se që nga vdekja e artistes i është dashur të bëhet edhe nënë dhe baba për djalin e tyre 6-vjeçar.

Flet nëna e Hueyda El Saied: Kur të vdes fëmija, të vdes

“Eshtë një aventurë e re për mua, është e mrekullueshme, e jashtëzakonshme. Ne jemi të fortë së bashku”, u shpreh

Grosjean. Hyeda u nda nga jeta në mënyrë të papritur, pas një sëmundje të rëndë./L.F-dritare.net