Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Festimet për pavarësinë e SHBA në Tiranë/ Ja politikanët që ka ftuar ambasadorja Yuri Kim!

Festimet për pavarësinë e SHBA në Tiranë/ Ja

Me 4 korrik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, festojnë pavarësinë. Sonte, Ambasada e SHBA në Shqipëri ka ogranizuar një festë dhe ambasadorja Yuri Kim ka ftuar edhe kryeministrin Edi Rama, Presidenti Ilir Meta, kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe kreu i Bashkisë, Erion Veliaj.

Ndryshe nga vitet e tjera, ku ka pasur më shumë të ftuar, këtë herë për shkak të situatës së Covid-19, numri është i reduktuar.

Mësohet gjithashtu se ceremonia festive po zhvillohet në ambjentet e jashtme të ambasadës./E.B-dritare.net