Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja çfarë ndodh në takimet elektorale të Fatmir Mediut!

Ja çfarë ndodh në takimet elektorale të Fatmir Mediut!

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka shkelur aktin normativ që ndalon tubimet politike. Ai ka zhvilluar së fundmi disa takime elektorale, me më shumë se 10 persona të pranishëm. Sipas vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, nuk lejohen grumbullimet me më shumë se 10 persona, as në ambientet e hapura dhe as në ato të mbyllura. Këto lloj takimesh me shumë njerëz, në këtë kohe pandemie ku shifrat e rasteve me kovid janë tejet të larta, kërkojnë votën por të marrin kokën./dritare.net