Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Çfarë nuk duhet t’ju mungojë kurrë në çantën e pushimeve!

Çfarë nuk duhet t’ju mungojë kurrë në

Tashmë pushimet kanë nisur dhe nëse keni bërë plane që këtë fundjavë të shkoni në bregdet, duhet të keni parasysh që ka disa gjëra, që nuk duhet t’ju mungojnë kurrë në valixhen e pushimeve. Edhe nëse shkoni për dy ditë, sigurohuni të keni disa palë rroba banjo.

Çfarë nuk duhet t’ju mungojë kurrë në

Por më e rëndësishmja, është kremi për mbrojtjen nga dielli. Nëse nuk dëshironi që nga plazhi të ktheheni me njolla në lëkurë, bën mirë që mos ta neglizhoni në asnjë moment.

Çfarë nuk duhet t’ju mungojë kurrë në

Nëse nuk doni të bezdiseni nga gurët, mos harroni kurrë këpucët e plazhit.

Çfarë nuk duhet t’ju mungojë kurrë në

Nëse preferoni të shkoni në plazhe publike, në gjire që nuk ka komplekse, merrni një çadër dhe shezlong me vete, dhe do ta shijoni plazhin si asnjëherë tjetër.Mos harroni as librin e preferuar. Aksesorët po kështu janë shumë të rëndësishme. Syzet, bateritë për telefonat, kufjet për muzikë./L.F-dritare.net