Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Erion Braçe: Një mesazh për hajdutët mjedisorë!

Erion Braçe: Një mesazh për hajdutët mjedisorë!

Sot Kuvendi miratoi ligjin për ndërtimin në zonat e mbrojtura me 74 vota pro, gjatë seancës plenare që zgjati vetëm 7 minuta mes tensioneve dhe zhurmuesve. Pasi mbaroi seanca deputeti i PS-së Erion Braçe u përplas me protestuesit. Ndërkohë pak çaste më parë deputeti ka folur në Instagram për ligjin që u votua sot dhe ata që ai i quan hajdutë mjedisorë.

"PERGJIGJE E QARTE E SHTERRUESE PER HAJDUTET MJEDISORE-PERFSHI HAJDUTIN MJEDISOR TE SALIHUT!

NUK KA SHANS ASNJE NGA JU-HAJDUTET MJEDISORE, te vendose emrin tim ne krah te nje akti ligjor apo antiligjor, grabites, vjedhes, shperdorues, demtues, PERVETESUES-mbi te gjitha, ne DIVJAKE apo ne cdo cep te vendit;
Ftoj cdo hajdut mjedisor por edhe cdo investigator mjedisor te provoj te kunderten; AMA TA PROVOJE, ndryshe te qepe gojen me tel para se te nxjerre prej andej emrin tim.

Thene kete, ME DUHET TA BEJ TE QARTE se UNE as kam patur e as kam qofte edhe nje milimeter toke ne KODER apo ne FUSHE, ne hapesiren bujqesore apo ate mjedisore-NE PARK, ne vijen bregdetare apo ate lagunore; DO TE JETE KESHTU DERI SA TE KEM FRYME SI ZGJEDHJE E IMJA NE RAPORT ME ATE QE ESHTE PUBLIKE SHE PASURI E TE GJITHE DIVJAKASVE.

E dyta, ne 11 VITE ne PARKUN DIVJAKE KARAVASTA NUK ESHTE LEJUAR TE NDERTOHET QOFTE EDHE NJE MILIMETER, ME LEJE APO PA LEJE-ndryshe nga gjithe pjesa tjeter e territorit, si zgjedhje e imja, drejtuesve vendore, qeverive perfshire KRYEMINISTRIN RAMA ne krye te tyre.
Te degjoj sot se E KENI MBROJTUR JU PARKUN DIVJAKE KARAVASTA eshte TI BIESH VETES BAM BAM BAM!

E treta, poooo, ju keni bere nje gje, ne emer te DIVJAKES, per DIVJAKEN, kemi marre fonde kombetare e te huaja, keni perfituar ju, ppr jo PARKU; ne PARK nga ato fonde NUK KA ASGJE, ZERO;
Thene kete, tani eshte koha e nis transparenca-do e bej une, per cdo qindarke kombetare e nderkombetare, deri tek e fundit e marre ne emer te Divjakes.

Nderkohe, mbeshtes plotesisht DEKLARATEN e sotme te DELEGACIONIT TE KOMISIONIT EVROPIAN, lidhur me ligjin PER ZONAT E MBROJTURA;
Eshte detyre e Kuvendit, DEPUTETEVE mbi te gjitha, perfshi mua si deputet ne nje PARK KOMBETAR, te mbikqyr e mbikqyrim aktet nenligjore e cdo akt tjeter ne zbatim te ligjit-perfshi ato qe mbartin interesa ekonomike.

Po e perseris:
INTERESI IM EKONOMIK ESHTE ZERO, I HAJDUTEVE MJEDISORE POOOO EGZISTON-BEJNE PARA SI MJEDISORE!", shkruan Braçe./K.C/dritare.net