Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Emrat/ Basha merr vendimin, përjashton 11 deputetë nga grupi Parlamentar!

Emrat/ Basha merr vendimin, përjashton 11 deputetë nga grupi

Kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë një vendim të papritur në lidhje me grupin e demokratëve nga Rithemelimi, që mbështesin Sali Berishën.

Mësohet se Basha ka përjashtuar nga grupi parlamentar 11 deputetë demokratë, ku mes tyre janë Ina Zhupa, Isuf Çela, Asllan Dogjanin, Edi Paloka, Kastriot Piroli, Lindita Metaliaj, Ludovik Hasanaj, Bujar Leskaj, Sorina Koti dhe Tomor Alizoti.

Bëhet me dije se kërkesa për përjashtimin e 11 deputetëve është dorëzuar përmes një shkrese zyrtare nga Basha, për kryeparlamentaren Lindita Nikolla./M.K-dritare.net