Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Elon Musk poston armë në Twitter. Çfarë nuk shkon me të!

Elon Musk poston armë në Twitter. Çfarë nuk shkon me

Fotoja e fundit e postuar nga Elon Musk, ngjan një provokim që mund të sjellë pasoja të rënda. Ai ndau në twiter një foto të komodinës së tij, me dy pistoleta dhe disa kanaçe të hapura.

E paqartë arsyeja ndërsa pikëpyetjet janë aq të shumta sa vënë në dyshim edhe gjendjen mendore të Musk. Reagimet kanë qenë masive, duke përfshirë edhe prindërit dhe të afërmit e viktimave të dhunës me armë, të cilët pyesin Musk nëse është e përshtatshme të postohen imazhe të tilla në twitter./L.F-dritare.net