Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Eksperti i IT: Këto qytete mbështesin 100% Luizin!

Eksperti i IT: Këto qytete mbështesin 100% Luizin!

Luizi ka kaluar çdo pritshmëri ndërsa hyri në Big Brother VIP. Ndonëse brenda shtëpisë është personazhi më pak i preferuar, jashtë është krejt e kundërta. Luizi ka thyer çdo rekord të mundshëm. Ai është personazhi më i kërkuar në Google. Eksperti i IT-së Said Duleviç i ftuar në Dritare TV, thotë se numërohen miliarda hashtag-e në Google vetëm për Luizin. Ai është personazhi më i kërkuar në Googel dhe pas tij vjen Kiara. Sipas tij Tirana dhe Shkodra janë 100% ndjekës të Big Brother.

“Qyeti që rri 100% pjesa e Search Volume është Shkodra, kjo për shkak të Luizit. Pastaj vjen Leha, Elbasani, Tirana, etj.
Për fjalët kyçe më të kërkuara e mban kryesinë Shkodra, për fjalën Big Brother janë Tirana dhe Shkodra 100%. Konkurrenti i dytë më i klikuar pas Luizit është Kiara.
Hashtag-et e saj arrijnë deri në 500 milionë, pra sa gjysma e Luizit. Dhe më pas vijnë Olta dhe të tjera personazhe. Luizi është personazhi më i kërkuar ne Google këtë BBV, për shkak të mënyrës sesi ai e ka luajtur lojën.", tha eksperti i IT./K.C/dritare.net