Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Edhe Italia shënon numrin më të lartë të infektimeve që nga nisja e pandemisë!

Edhe Italia shënon numrin më të lartë të infektimeve

E diela në Itali ka qenë dita me më shumë infektime që nga nisja e pandemisë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, 21,273 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit. Nga ana tjetër, numri i viktimave ka rënë: 128 në 24 orët e fundit (dje ishin 151), duke e çuar totalin në 37,338

Në Itali deri më tani janë shënuar 525,782 raste me koronavirus, me 37,338 të vdekur, dhe 222,241 raste aktive sot./ I.M-Dritare.net