Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

E rëndë në Maqedoninë e Veriut/ 22 viktima dhe 561 të infektuar sot!

E rëndë në Maqedoninë e Veriut/ 22 viktima dhe 561 të

Në Maqedoninë e Veriut shifrat e koronavirusit kanë kapur nivele alarmante këtë të dielë.

Në 24 orë në Maqedoni janë shënuar 22 viktima dhe 561 raste të reja.

Deri më tani në Maqedoni janë infektuar 26,954 persona, nga këto 919 kanë humbur jetën dhe 7,408 persona janë aktualishtë aktivë./ I.M-Dritare.net