Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

E përjashtuan nga Kuvendi/ Berisha: Po përgatisim revoltën më të fuqishme që keni njohur!

E përjashtuan nga Kuvendi/ Berisha: Po përgatisim revoltën

Këshilli i Etikës në Kuvend miratoi kërkesën e socialistëve për përjashtimin e Sali Berishës dhe 4 deputetëve të tjerë të grupit të tij pasi bllokuan dje foltoren dhe punimet e Kuvendit. Berisha u shpreh sot se të enjten e ardhshme do të përgatisin një revoltë të fuqishme.


“Parlamenti i Lindës dhe i Ramës, parlamenti i turpit në historinë e parlamentit. Beteja do zhvillohet në çdo sallë, në çdo institucion. Të enjten do jem në përgatitje të revoltës më të fuqishme që keni njohur.”, tha Berisha./K.C/dritare.net