Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

E papritur/ Bill dhe Melinda Gates ndahen pas 27 vjetësh martesë. Ja arsyeja!

E papritur/ Bill dhe Melinda Gates ndahen pas 27 vjetësh martesë. Ja

Bill dhe Melinda Gates njoftuan se do të divorcohen pas 27 vjetëve martesë. Ky është lajmi i fundit që ka pushtuar mediat e huaja. Çifti është shprehur se nuk ka më çfarë t’i japë njëri-tjetrit, ndaj nuk do të jenë më bashkë. Të dy u takuan në fund të viteve 1980 kur Melinda u bashkua me kompaninë e Bill, Microsoft. Çifti ka tre fëmijë. Ata drejtojnë së bashku Fondacionin Bill & Melinda Gates./L.F-dritare.net