Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të fshatit në Fier

Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të

Një bashkëpunim i DEA-s amerikane, SPAK dhe policisë malazeze ka zbuluar një sasi prej 400 kg pleh kimik të përzier me kokaine.Sasia në fjalë ka ardhur nga Mali i Zi drejt Shqipërisë.

Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të

Lënda narkotike dyshohet se përpunohej në Frakull të Fierit. Laboratori u gjet në banesën e ish-kryeplakut të fshatit, Viktor Çervanaku.

Për kokainën janë arrestuar edhe disa persona si financues. Krahas kontrolleve në Fier, janë ushtruar kontrolle edhe në Tiranë dhe Kolonjë.

Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të

Deri më tani janë arrestuar 15 persona, 4 prej të cilëve në Tiranë, si rezultat i përgjimeve dhe vëzhgimeve të Policisë./M.K/dritare.net