Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Drejtoresha e AKSHI-t: Përkrah aleatëve amerikanë, për më të mirën për Shqipërinë!

Drejtoresha e AKSHI-t: Përkrah aleatëve amerikanë, për

Drejtoresha e AKSHI-t Linda Karçanaj zhvilloi sot një takim me përfaqësues amerikanë për mbrojtjen nga sulmet kibernetike. Pjesë e takimit ishte edhe ambasadorja amerikane, zonja Yuri Kim.

“Përkrah aleatëve tanë amerikanë për të mundësuar më të mirën për Shqipërinë. Siguria kibernetike është tashmë top prioritet dhe investime të tjera me rëndësi do realizohen për të rritur mbrotjen dhe kapacitetet. Ndava sot në konferencën e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit dhe të koordinuar nga Autoriteti Kombëtar për CESK, përvojën e AKSHI-it dhe sfidat që na presin”, shkruan Karçanaj./L.F-dritare/net