Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dr. Fauci: Mund të shohim rritje të vdekjeve nga Covid-19!

Dr. Fauci: Mund të shohim rritje të vdekjeve nga Covid-19!

Eksperti kryesor i sëmundjeve infektive ne SHBA, Dr Anthony Fauci ka komentuar situatën e fundit të rritjes së rasteve me koronavirus në SHBA.

“nuk është në një situate te mirë”,-tha Dr.Fauci.

“Sigurisht që ka pjesë të vendit që po shkojnë mirë,” shton ai. “Por … ka shtete që kanë filluar të tregojnë një ngritje në rastet e reja, madje edhe disa rritje të shtrimeve në spital në disa shtete. Dhe, edhe pse shpresoj që jo, ne mund te shohim një rritje edhe te vdekjeve”- thote ai në një emision mëngjesi në SHBA./ I.M-Dritare.net