Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Doli në përgjime/ Arrestohet oficerja e Drejtorisë së Kufirit

Doli në përgjime/ Arrestohet oficerja e Drejtorisë së

SPAK-u ka lëshuar sot 11 urdhërarreste. Mësohet se janë arrestuar Erzen Breçani, ish-drejtues i policisë, djali i tij i madh, si dhe shefi i Krimeve në Komisariatin numër 6, Dedan Gjoni. Po ashtu bëhet me dije se u arrestua edhe Jonida Babameto, oficere e Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit.

Urdhërarrest u lëshua dhe për disa efektivë dhe ish-efektivë policie, si dhe ndaj Ervin Matës, një emër i njohur për drejtësinë dhe për përplasjen e bujshme që ka pasur me Ervis Martinajn në 2018-ën në një lokal në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë një nga shoqëruesit e Martinjat, Fabiol Gaxha nga ish-komandoja Merviol Bilo. Ervin Mata është në kërkim nga policia./K.C/dritare.net