Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dita 89/ Pothuajse gati, ja si duket Spitali i Fierit!

Dita 89/ Pothuajse gati, ja si duket Spitali i Fierit!

Kryeministri Rama ka publikuar pamjet nga spitali i Fierit. Rama përmes një videoje në “Facebook” tregon se sot është dita e 89 e ndërtimit në kantier. Siç duket edhe nga pamjet, spitali ka marrë formë dhe është pothuajse gati. Në pamjet brenda spitalit vihet re se çdo gjë është e kompletuar, duke nisur nga shtretërit, lavamanët, rafte e frigoriferë dhe aparatura, gati për pacientët kur spitali të hapet./M.M-dritare.net