Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Diell dhe rritje temperaturash, ja moti për sot!

Diell dhe rritje temperaturash, ja moti për sot!

Nga dita e sotme nis përmirësimi i kushteve atmosferike. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe vranësira kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Kryesisht vranësirat priten në relievet malore dhe zonat përreth tyre. Në këto zona do të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive dhe në zonën e juglindjes edhe rrebeshe shoqëruar me breshër.

Temperaturat do të jenë në rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 18/29°C

Zonat e ulëta 20/35°C

Zonat bregdetare 22/33°C./ I.M-Dritare.net